falconaccountancy ©  ukartprinter.pl 2018

pn-pt 9 - 17

Pozostałe

DOKUMENTY

W związku z mnogością zapytań odnośnie aplikowania o 80 % przychodów z samozatrudnienia (pomoc rządowa w związku z pandemią).

 

Reasumujemy sprawy techniczne

 

Aplikacji można dokonać tylko i wyłącznie online z pozycji indywidualnego konta gateaway- z aktywnym serwisem Self Assessment (niestety urząd nie zdążył przygotować platformy dla agentów co też uniemożliwia wykonanie tej pracy dla was z naszych kont, mimo że jesteśmy autoryzowani dla tego serwisu)

 

Dla tych, którzy mają już swoje konta

Sprawdźcie czy nadal macie do niego dostęp, czy nie zmienił się np numer telefonu, na który przychodzi kod autoryzacyjny, bądź nie zapomnieliście poprostu ID, hasła albo obu. Jest jeszcze chwila czasu, aby skontaktować się z HMRC i odzyskać dostęp. Niestety nie możemy odzyskać tych danych w Waszym imieniu.

 

W jaki sposob odzyskać dostęp do konta?

Przejść do strony logowania Government Gateway,

Nastepnie kliknąć jedną z opcji , która nas dotyczy poniżej ‘’ Problem signing’’, są tam opcje:

 

I have forgotten my password

I have forgotten my Government Gateway user ID

I have forgotten my Government Gateway user ID and password

 

W dalszych krokach należy trzymać się instrukcji i odpowiadać na zadawane pytania. Jeśli nadal nie jesteście w stanie odzyskać danych do logowania prosimy o wykonanie telefonu to HMRC – Self assessment Helpline 0300 200 3310, konsultanci są dostępni od 8 do 16 ej od poniedziałku do piątku, można również skorzystać z czatu – Self assessment webchat -konsultanci są dostępni od poniedziałku do soboty w godzinach od 8- 22ej a w niedzielę od 9-do 22ej.

 

Dla tych , którzy nie mają swoich indywidualnych kont

Pierwszy krok to stworzenie własnego loginu i hasla a następnie aktywacja serwisu Self Assessment (warunek konieczny do złożenia aplikacji).

Uwaga! samo otwarcie konta jest bezużyteczne jeśli nie ma w nim aktywowanego serwisu.

 

Aby otworzyć konto idziemy ponownie do strony GOV

Następnie klikamy na link – Create sign in details i podążamy za instruckją. Musimy odpowiedzieć na pytania personalne oraz extra pytania pozwalające na zweryfikowanie naszej osoby. Jeśli naprzyklad zmieniliście ostatnio adres i nie zgłosiliście tego faktu do urzędu, możecie mieć problem z weryfikacja online waszej tożsamości, wtedy najpierw należy zmienic adres, odczekac okolo 2-3 dni i następnie próbować weryfikacji ponownie. Po drodze może wyniknąc więcej niejasnośći , niezgodności i błędów. Jest to najlepszy czas aby ‘’naprostować"" wszystkie błędy jakie HMRC może miec w swoim systemie i zaktualizować swoje dane.

I na koniec- niestety nie możemy przejść tego procesu za Was.

Jeśli chcielibyście uzyskać naszą pomoc, proszę umówić się z nami na konkretną godzinę, w której będziecie dla nas dostępni (pod telefonem, czatem bądź osobiście)  wtedy postaramy się Was wesprzeć..

 

Edyta Szymańska

Pomoc w aplikacji o wsparcie finansowe dla
samozatrudnionych w związku z Covid 19

11 maja 2020